Categories: matematyka

Pomoce w nauce matematyki przed egzaminem ósmoklasisty

W dzisiejszych czasach, gdy egzamin ósmoklasisty lub matura zbliża się wielkimi krokami, a strach przed matematyką wciąż tkwi w wielu z nas, mamy niebywałe szczęście żyć w erze technologii. Dzięki dostępowi do różnorodnych aplikacji na naszych telefonach, nauka matematyki może stać się bardziej interaktywna i dostępna niż kiedykolwiek wcześniej. Jako osoba, która przeszła przez te same trudności, chciałabym podzielić się z Wami kilkoma aplikacjami, które pomogły mi w tej podróży. Te narzędzia nie tylko ułatwiają przyswajanie wiedzy, ale też sprawiają, że matematyka, często nazywana „królową nauk”, przestaje być naszym koszmarem.

Microsoft Math Solver – Twój osobisty rozwiązywacz problemów matematycznych

Pierwsza aplikacja, która zrobiła na mnie ogromne wrażenie, to Microsoft Math Solver. To narzędzie opracowane przez Microsoft to prawdziwy game-changer w nauce matematyki. Dzięki niej możemy nie tylko rozpoznać i analizować różnorodne problemy matematyczne za pomocą aparatu w naszym smartfonie, ale także otrzymać szczegółowe wyjaśnienia krok po kroku, co pomaga w lepszym zrozumieniu procesu rozwiązywania zadania. Co więcej, aplikacja ta oferuje narzędzia do tworzenia wykresów funkcji matematycznych i udostępnia obszerną bazę wiedzy na temat definicji i zagadnień matematycznych.

Socratic by Google – Twoje okno na świat matematyki po angielsku

Następnie, Socratic by Google, aplikacja obsługiwana przez AI od Google, otworzyła przede mną nowe horyzonty w nauce matematyki. To, co wyróżnia Socratic, to jej zdolność do dostarczania odpowiednich zasobów edukacyjnych na podstawie zadanych pytań lub wykonanych zdjęć naszych problemów matematycznych. Dzięki współpracy z nauczycielami i analizie milionów pytań uczniowskich, Socratic oferuje skuteczne rozwiązania i wizualnie atrakcyjne wyjaśnienia ważnych pojęć. Jednak aby w pełni wykorzystać możliwości tej aplikacji, konieczna jest znajomość języka angielskiego na co najmniej komunikatywnym poziomie.

Photomath – Twoj przewodnik po świecie równań

Photomath to aplikacja, która całkowicie zmieniła moje podejście do rozwiązywania zadań matematycznych. Nie tylko pomaga w znalezieniu rozwiązania, ale również oferuje szczegółowe wyjaśnienia, jak do niego dojść. Dzięki opcji fotografowania równań, Photomath umożliwia szybkie otrzymywanie odpowiedzi oraz prezentację kolejnych kroków rozwiązania. To idealne narzędzie do nauki, przygotowań do egzaminów i odrabiania prac domowych.

#matematykaGRYZIE – Twoje centrum wiedzy matematycznej

Ostatnią aplikacją, która zasługuje na uwagę, jest #matematykaGRYZIE. To rozbudowany kurs matematyki, który oferuje obszerne wyjaśnienia w formie filmików, przygotowane materiały PDF oraz zadania zamknięte i otwarte z matur i egzaminów ósmoklasisty. Dzięki temu uczymy się nie tylko teorii, ale również praktyki rozwiązywania zadań, co sprawia, że nauka staje się bardziej efektywna.

Podsumowanie

Korzystając z tych aplikacji, zauważyłem znaczącą poprawę w mojej zdolności do rozwiązywania problemów matematycznych i zrozumienia tej fascynującej dziedziny nauki. Mam nadzieję, że moje doświadczenia i rekomendacje pomogą Wam również odnaleźć przyjemność w nauce matematyki i osiągnąć sukces na egzaminach. Pamiętajcie, z odpowiednimi narzędziami, matematyka może stać się Waszym sprzymierzeńcem, a nie wrogiem.

5/5 - (2 votes)

Autor: Beata Borek


admin

Recent Posts

Dlaczego rozpoczęcie nauki wydaje się takie trudne? Oto spojrzenie na prokrastynację.

Poradnik dla Ucznia: Jak Pokonać Zwlekanie i Zacząć Działać Cześć! Dzisiaj porozmawiamy o czymś, co…

4 tygodnie ago

Przyczyny nieoczekiwanych trudności podczas egzaminów z pozornie prostych tematów.

Z pewnością wielu z nas doświadczyło takiej sytuacji: bez względu na to, czy to matematyka,…

2 miesiące ago

Jak skutecznie przygotować się do egzaminu maturalnego z języka polskiego?

Matura z języka polskiego nieubłaganie zbliża się, stanowiąc dla wielu kluczowy moment w edukacyjnej drodze.…

2 miesiące ago

Ostatnio ogłoszono znaczące zmiany w systemie edukacyjnym – rząd planuje eliminację prac domowych ze szkół

Ostatnio ogłoszono znaczące zmiany w systemie edukacyjnym – rząd planuje eliminację prac domowych ze szkół.…

3 miesiące ago

Jak ułatwić naukę matematyki online – Atrakcyjne metody korepetycji

Często postrzegana jako zbiór trudnych wzorów i skomplikowanych zadań, matematyka może stać się bardziej przystępna…

3 miesiące ago

Jakość snu vs umiejętność nauki – dlaczego warto zadbać o sen i jak korepetycje online mogą pomóc?

Wprowadzenie:Jakość snu ma kluczowe znaczenie dla naszego zdrowia, samopoczucia i zdolności do nauki. W dzisiejszym…

3 miesiące ago