Kraków jako kulturalna stolica Polski od dziesięcioleci przyciąga studentów atrakcyjną ofertą edukacyjną i możliwościami zawodowymi. Do krakowskiej kolebki rozrywki przybywa młodzież z całej Europy, byle tylko dołączyć do grona braci studenckiej i zasmakować życia w tym wyjątkowym mieście. Dlaczego warto zdecydować się na studia w Krakowie?

Szeroka oferta dla studentów

Uczelnie w Krakowie mają mocno rozbudowaną ofertę edukacyjną, w której każdy znajdzie coś wymarzonego dla siebie. Sam fakt, że w mieście funkcjonują 24 uczelnie, oznacza ponad 400 kierunków do wyboru. Liczby silnie wpływają na uniwersytecką tradycję, która od przeszło 600 lat przyciąga do miasta osoby chętne zdobywać wiedzę. Czy warto wybrać studia w Krakowie? Tylko tu panuje tak wyjątkowy, wielkomiejski klimat, który wręcz wyczuwa się na krakowskich uliczkach.

Elastyczna praca dla studentów

Kraków jest jednym z najpiękniejszych miast Polski, ale należy też do najdroższych. Studenci pragnący uczyć się tu i stawiać pierwsze zawodowe kroki, będą mieli ku temu okazje wraz z rozpoczęciem edukacji. Większość krakowskich pracodawców patrzy przychylnym okiem na studentów, oferując im pracę w elastycznych godzinach. Studenci bez problemu znajdą zatrudnienie w kawiarniach, restauracjach, biurach i korporacjach, gdzie mogą dorabiać sobie w czasie wolnym od zajęć.

Wielu żaków rozgląda się za ofertami pracy w branżach związanych z wybranym kierunkiem. Kraków stwarza wiele możliwości dla tych, którzy potrafią szukać. Studenci znajdują zatrudnienie w firmach marketingowych, agencjach turystycznych, instytucjach finansowych oraz w wielu innych branżach, gdzie mogą stawiać swoje pierwsze zawodowe kroki.

Studia w Krakowie – bogactwo edukacyjnych możliwości  (Copy)
Studia w Krakowie – bogactwo edukacyjnych możliwości 

Bezproblemowa komunikacja

Transport publiczny w Krakowie bywa źródłem narzekań mieszkańców, jednak należy podkreślić, że ostatnimi laty komunikacja rozwija się bardzo dynamicznie. Architektura miejska mocno się zmienia – sieć połączeń rowerowych stale się zwiększa, poszerzane są chodniki, pojawiają się bus pasy, a to wszystko dla wygody i bezpieczeństwa mieszkańców. Na pochwałę zasługuje również komunikacja zbiorowa. W Krakowie można poruszać się tramwajami oraz autobusami, którymi coraz częściej można dotrzeć do celu szybciej niż własnym autem.

Czerpać z życia pełnymi garściami

Kraków jako miasto o najdłuższej tradycji akademickiej oferuje nie tylko doskonale przygotowaną kadrę profesorską, ale i szereg możliwości na spędzanie wolnego czasu. W mieście znajduje się niezliczona liczba galerii sztuki, muzeów, klubów i restauracji, które oferują rozrywkę na najwyższym poziomie.

Dla tych, którzy lubią czerpać z życia pełnymi garściami, przygotowano również szeroką ofertę rozrywkową na świeżym powietrzu – w Krakowie przez cały rok odbywają się wydarzenia, w których biorą udział największe gwiazdy estrady, kina i literatury.

Studia w Krakowie – bogactwo edukacyjnych możliwości  Kraków (Copy)
Studia w Krakowie – bogactwo edukacyjnych możliwości  Kraków (Copy)

Ponadto w mieście jest mnóstwo miejsc, które oferują solidny zastrzyk adrenaliny. Park wodny, escape roomy czy domy strachu to miejsca, w których można znakomicie spędzić czas z przyjaciółmi. Inaczej mówiąc – trudno tu o nudę. Studia w Krakowie z pewnością można nazwać przygodą życia, które przygotowują do mocnego wejścia w zawodowy świat.

Oceń Nas

Autor: Beata Borek