Aby zawsze pozostać zmotywowanym, ucz się matematyki z zabawą! Istnieje wiele ciekawych sztuczek, których możesz użyć, aby ułatwić sobie naukę i urozmaicić naukę. Oto tylko kilka z nich:

  1. Jak mnożyć szybciej?
    Istnieje wiele „metod trików”, których możesz użyć, aby szybciej się mnożyć.

Jedną z potężnych metod jest zapamiętanie, że 5 to 10 podzielone przez 2 podczas mnożenia przez potęgi 5. W tym przypadku skomplikowane mnożenie, takie jak 48 x 5, można ułatwić i przyspieszyć, mnożąc przez 48 x 10 (po prostu dodając 0, aby uzyskać 480) i dzieląc przez 2.


Warto również pamiętać, że każde mnożenie ma swojego „bliźniaka”: na przykład, jeśli zmagasz się z 7×4, spróbuj obliczyć 4×7, co może być łatwiejsze do zapamiętania.
Odejmowanie i dodawanie do kwadratów (tj. mnożenie liczby przez samą liczbę) może być również pomocnym narzędziem do szybszego mnożenia.
Jeśli chodzi o pomnożenie przez 9, najlepszą sztuczką jest pomnożenie przez 10, a następnie odjęcie jednej grupy liczby, przez którą mnożysz. Na przykład dla 9×8 spróbuj 10×8, co daje 80. 80 odjąć 8 daje 72, co jest odpowiedzią na 9×8.
Naucz się sztuczek matematycznych i pozwól innym zastanawiać się, jak możesz tak szybko obliczyć w swoim umyśle!

  1. Szybkie obliczanie procentów
    Aby szybko obliczyć procenty, warto zapamiętać cztery kluczowe procenty: 5 procent, 10 procent, 25 procent i 50 procent. Umożliwi to łatwe obliczenie wartości procentowych, które są wielokrotnościami 5 i zapewni dokładne oszacowanie wartości procentowych, które nie są wielokrotnościami 5.

Na przykład, aby znaleźć 15 procent z 430, musisz wziąć pod uwagę, że 15 procent to 5 procent dodane do 10 procent. Ponieważ 10 procent z 430 to 43, a 5 procent to połowa tego, to 15 procent to 43 dodane do 21,5, czyli 64,5.

Wskazówka dotycząca obliczania wartości procentowych większych niż 100 procent to przesunięcie miejsca dziesiętnego procentu o dwie spacje w lewo i użycie odpowiedzi do pomnożenia danej liczby. Przykładem tego jest 270 procent z 30. Przesunięcie ułamka dziesiętnego procentu o dwie spacje w lewo daje 2,7. Odpowiedź otrzymuje się, mnożąc 30 przez 2,7, co daje 81.

  1. Jak szybko rozwiązywać problemy matematyczne?
    Jeśli szukasz najlepszego sposobu na szybką naukę matematyki i szybkie rozwiązywanie problemów, możesz podjąć kroki, które pomogą Ci to osiągnąć.

Przede wszystkim, kiedy masz do czynienia z problemem matematycznym, powinieneś go zapisać. Zobaczenie zapisanego problemu przyspieszy proces jego rozwiązywania zamiast robienia go w głowie, ponieważ pozwoli Ci rozpoznać rodzaj problemu i jakich wzorów musisz użyć, aby go rozwiązać.

Zapamiętywanie ważnych skrótów mnożenia i faktoringu przydaje się również podczas szybkiego rozwiązywania równań. Nie wahaj się używać kalkulatora do żmudnych obliczeń i pamiętaj, że praktyka czyni mistrza, co oznacza, że ​​im więcej czasu spędzisz na ćwiczeniach, tym szybciej rozwiążesz zadania matematyczne.

Jak szybko zapamiętać wzory matematyczne?

Jeśli rozumiesz formułę, ale masz problemy z jej zapamiętaniem, istnieje kilka prostych sztuczek, których możesz użyć, aby pobudzić swoją pamięć. Urządzenia mnemoniczne mogą pomóc Ci zapamiętać skomplikowane formuły.

Na przykład prosta fraza „SOH CAH TOA” może być użyta do odświeżenia Twojej pamięci wzorów na sinus, cosinus i tangens kąta z „SOH” wskazującym, że S(ine) jest długością O(położenie) bok na długości H (ypotenuse) i tak dalej. Możesz tworzyć własne urządzenia mnemoniczne na podstawie słów, które prawdopodobnie zawsze będziesz pamiętać. To prawdopodobnie najszybszy sposób na naukę formuł matematycznych!

lekcje matematyki
lekcje matematyki

Oprócz urządzeń mnemonicznych twierdzi się również, że pewne wybory dotyczące stylu życia mogą pomóc nam zapamiętać rzeczy, których się uczymy. Ćwiczenia po nauce i wystarczającej ilości snu to techniki, których możesz użyć, aby upewnić się, że formuły matematyczne, które zapamiętujesz, będą się trzymać.

Aby w pełni wykorzystać matematyczne strony internetowe, należy korzystać z różnorodnych interesujących multimediów , aby zgłębić pojęcia matematyczne, z którymi mają trudności, ponieważ te wizualizacje ułatwiają obliczenia numeryczne i naukę. Najlepsze strony internetowe zawierają proste instrukcje i używają łatwego języka w spersonalizowanym środowisku, dzięki czemu nauka matematyki jest łatwa.

Podsumowując, istnieją tysiące miejsc do nauki matematyki online, ale powinieneś poszukać witryn oferujących szereg opcji, takich jak bezpłatne lub tanie wersje próbne, które pomogą Ci znaleźć korepetytora, z którym lubisz pracować, oraz natychmiastowe korepetycje dla tych na ostatnią chwilę sesje wkuwania. Witryny takie jak Eurekly oferują korepetycje z matematyki od poziomu podstawowego do uniwersyteckiego, a większość korepetytorów oferuje bezpłatne lekcje próbne, dzięki czemu możesz znaleźć odpowiedniego korepetytora dla swojego stylu uczenia się, celów i osobowości!

Oceń Nas

Autor: Beata Borek