Lektor Personalny jak wiele szkół językowych oferuje dziś kursy z native speakerem. Te są często przedstawiane w variou s formach, takich jak prywatne lekcje prowadzone przez Skype, lub zajęć grupowych organizowanych w klubie konwersacji. Lekcje te wydają się bardzo atrakcyjne, ponieważ obiecują poprawę rozumienia i umiejętności mówienia uczniów oraz pomagają głębiej zagłębić się w zawiłości używania języka. Jednak kursy z native speakerem mogą nie być tak skuteczne, jak się wydaje. Co definiuje native speakera? Jaki poziom biegłości językowej wystarczy, aby uczniowie czuli się komfortowo na lekcji z native speakerem? Jakie są zalety i wady takiej praktyki?

Kursy angielskiego z native speaker

Dane kontaktowe

telefon korepetycje – 792-874-363
telefon korepetycje – 783 004 182

e-mail kontakt – biuro@lektorpersonalny.pl
e-mail kontakt – sekretariat@lektorpersonalny.pl

Adres Korespondencyjny
Lektor Personalny
Ul. Wiejska 2
44-187 Czarków

Gliwice (Szobiszowice , Szałsza , Czekanów , Żerniki , Obrońców Pokoju , Niepaszyce , Ostropa , Wójtowa Wieś , Trynek , Ligota , Maciejów , Makoszowy), Sośnicowice, Knurów, Ruda Śląska, Katowice , Chorzów, Zabrze ( Helenka, Mikulczyce, Rokitnica, Grzybowice, Maciejów, Zaborze ) , Bytom, Tarnowskie Góry, Pyskowice, Wieszowa, Zbrosławice, Wielowieś, Tworóg, Toszek, Zawadzkie

www: https://www.lektorpersonalny.pl/cenniki/

Definiowanie native speakera

Mówiąc o native speakerach, ważne jest zdefiniowanie tego terminu. Według słownika Merriam-Webster native speaker to „osoba, która nauczyła się mówić językiem miejsca, w którym urodziła się jako dziecko, a nie uczyła się go jako języka obcego”. Native speakerzy są w stanie z natury rozumieć język, mówić nim płynnie i bez akcentu oraz rozróżniać mowę zniekształconą i w tle. Przez całe życie myślą, komunikują się, czytają i piszą w swoim ojczystym języku. Jeśli dana osoba urodziła się w rodzinie wielojęzycznej lub została umieszczona w środowisku, które używa kilku języków, może mieć dwa lub więcej języków ojczystych. Każdy język, który zostanie opanowany później przy dodatkowym wysiłku, jest klasyfikowany jako drugi język.
Przy wyborze kursu ważne jest, aby znaleźć korepetytora z dyplomem pedagogicznym. Nawet najbardziej wykształcony native speaker nie będzie w stanie wyjaśnić zasad gramatycznych tak dobrze, jak doświadczony nauczyciel. Native speaker, który nie ma wykształcenia, może pomóc zwiększyć twoje zdolności rozumienia i przełamać barierę językową, ale może nie nauczyć cię prawidłowej gramatyki.

Zalety kursów z native speakerem

 • Nauka języka współczesnego . Native speaker nauczy języka, którym faktycznie mówi się w ich ojczyźnie. Jest to niezbędne dla tych, którzy planują podróż lub przeprowadzkę za granicę. Lekcje z native speakerem będą rodzajem immersji, która pomoże Ci dowiedzieć się więcej o wymowie, idiomach, skrótach itp.
 • Pokonywanie bariery językowej. Jeśli nauczyciel native speaker nie mówi w Twoim języku, może to być zarówno zaletą, jak i trudnością. Jednak i tak będziesz musiał z nimi porozmawiać, a to jest duże wyzwanie, gdyż pokusa zrozumienia się w języku ojczystym spotka się z całkowitym niezrozumieniem. Będziesz musiał dać z siebie wszystko i zapamiętać całe słownictwo, którego się kiedykolwiek nauczyłeś. Jednocześnie w trakcie procesu komunikacji nauczyciel poprawi wymowę i pomoże poprawnie ułożyć frazy i zdania.
 • Rozumienie języka mówionego. Zajęcia z native speakerem pomogą przyzwyczaić się do spontanicznej obcej mowy. Nauczyciel może wyjaśnić materiał lekcji prostymi słowami, ale komunikacja z uczniami nie jest ćwiczona, co oznacza, że ​​może ich zaskoczyć i sprawić, że będą słuchać. Co więcej, nauczyciel może mówić w dialekcie: pomoże ci to zrozumieć nie tylko język standardowy, ale także dowiedzieć się więcej o jego odmianach.
 • Zapoznanie się z kulturą. Nauczyciel zagraniczny to przedstawiciel kultury innej niż ta, w której żyją uczniowie. Mogą dzielić się informacjami o tradycjach, świętach, zwyczajach swoich rodaków, a także opiniami na temat określonych wydarzeń. Ten wgląd w kulturę, w której mówi się językiem, pomoże ci lepiej go zrozumieć i jego osobliwości.

Informacja ze strony Lektor Personalny:

Aktualnie nasi korepetytorzy działają na terenie miast: Gliwice (Szobiszowice , Szałsza , Czekanów , Żerniki , Obrońców Pokoju , Niepaszyce , Ostropa , Wójtowa Wieś , Trynek , Ligota , Maciejów , Makoszowy), Sośnicowice, Knurów, Ruda Śląska, Katowice , Chorzów, Zabrze ( Helenka, Mikulczyce, Rokitnica, Grzybowice, Maciejów, Zaborze ) , Bytom, Tarnowskie Góry, Pyskowice, Wieszowa, Zbrosławice, Wielowieś, Tworóg, Toszek, Zawadzkie oraz okolice. Jeżeli region w którym Państwo mieszkają znajduje się blisko wskazanej mapy, proszę zadzwonić, spróbujemy pomóc. Nauczamy także ONLINE !

Wady kursów z native speakerem

 • Trudności w wyjaśnieniu gramatyki. Zasady gramatyczne języków obcych (np. niemieckiego) są trudne do zrozumienia nawet w języku ojczystym. Uczniowie nie zawsze rozumieją, o czym mówi ich nauczyciel, ponieważ struktura języka może być zupełnie inna niż ich język ojczysty. Ze względu na różnicę między językami, nauczyciel native speaker może nie zauważyć, że uczniowie są zdezorientowani.
 • Niezrozumienie nauczyciela. Nawet nauczyciel z dobrą artykulacją może czasami mówić zbyt szybko, źle wymawiać słowa lub używać nieznanego słownictwa, którego nie można zastąpić prostymi słowami. Może to być przytłaczający problem dla początkujących uczniów.
 • Zajęcia są zbyt intensywne. Kurs prowadzony tylko w języku obcym wymaga ciągłej koncentracji: gdy jesteś rozproszony, łatwo możesz przegapić cel lekcji. Tak intensywna praca nie jest dla każdego, dlatego przed rozpoczęciem kursu warto obiektywnie ocenić swoje możliwości.
angielski z native speaker Zabrze
angielski z native speaker Zabrze

Kurs językowy z native speakerem nie jest odpowiedni dla początkujących: po pierwsze, muszą wzbogacić swoje codzienne słownictwo, nauczyć się podstawowej gramatyki i rozmawiać na codzienne tematy, a także trochę rozumieć ze słuchu. W niektórych przypadkach nie zaleca się studiowania języka z native speakerem przed osiągnięciem średniego poziomu biegłości językowej lub B1 — B2 zgodnie z Europejskim Systemem Opisu Kształcenia Językowego (CEFRL). Istnieje możliwość samodzielnej nauki języka obcego z lektorem native speakerem na niższym poziomie, dzięki czemu nauczyciel będzie mógł poświęcić więcej czasu na wyjaśnianie, ale w tym przypadku zaleca się, aby znał język ojczysty ucznia.

Przed rozpoczęciem kursu językowego z native speakerem powinieneś dowiedzieć się:

 • czy nauczyciel jest prawdziwym native speakerem;
 • czy native speaker jest wykwalifikowanym nauczycielem;
 • czy Twój poziom biegłości językowej jest wystarczający, aby wziąć udział w zajęciach z native speakerem.
 • Nauka języka obcego z native speakerem może być zarówno satysfakcjonującym, jak i rozczarowującym doświadczeniem. Wynik zależy od Twojej czujności i obiektywnej oceny własnych możliwości.
Oceń Nas

Autor: Beata Borek