Spotykamy ją na pudełkach kosmetyków, słyszymy na dworcu lub w reklamach. Angielski jest tak bardzo częścią polskiego życia, że ​​wielu ma wrażenie, że mówi „trochę” po angielsku. Jednak dziewięćdziesiąt procent osób ubiegających się o angielski ma ogromny problem językowy.

Gdybym miała otrzymać koronę za każdym razem, gdy słyszę od kandydata, że ​​rozumie wszystko po angielsku, ale w ogóle nie mówi, jestem bogata – powiedziała korepetytorka angielskiego , która poszukuje dla swoich klientów najlepszych adeptów z dziedziny e-commerce i marketingu internetowego, stwierdziła, że ​​większość kandydatów nie osiąga nawet poziomu wiedzy B2.

Na tym poziomie ludzie rozumieją większość doniesień dotyczących bieżących spraw, słuchają wykładu i potrafią bronić swojego zdania. W pracy zarządzają codzienną komunikacją w języku angielskim, pisemnie lub telefonicznie.

Ta klasa jest również jedną z najbardziej poszukiwanych na rynku pracy. Nie są to tylko sprzedawcy, ale wymagają tego również na stanowiskach w branży informatycznej, edukacyjnej czy usługowej. Ostatnio pracodawcy poszukują tej wiedzy w ogłoszeniach wśród projektantów, dyrektorów przedszkoli, recepcjonistek, asystentek, prawników, księgowych, inżynierów jakości, grafików, kierowników laboratoriów, specjalistów HR, audytorów i innych zawodów.

Dziewięćdziesiąt procent osób, które ubiegają się o stanowiska wymagające znajomości języka angielskiego, ma ogromny problem z językiem angielskim. Powinny nad tym pracować wszystkie pokolenia, nie tylko średnie i starsze, ale także młodsze.

kurs angielskiego on-line
kurs angielskiego on-line

Świadczą o tym również doświadczenia prywatnych szkół językowych na Śląsku, do których uczęszczają osoby, których umiejętności językowe są klasą, ale raczej dwiema klasami niższymi niż zwykle wymagają pracodawcy. Na początku kursu zawsze testujemy naszych uczniów, aby móc ich pogrupować. Z tych testów wstępnych wiemy, że poziom większości uczniów na kursach firmowych wynosi około A2, drugim najczęstszym poziomem jest wtedy B1.

Adept na poziomie A2 rozumie proste teksty lub krótkie listy osobiste, orientuje się w pisanym po angielsku menu lub planie lekcji. Potrafi również poradzić sobie z prostą konwersacją towarzyską, ale nie rozumie jeszcze na tyle, by móc samodzielnie prowadzić dyskusję.

Firma zapłaci za kurs

Do szkoły językowej Lektor Personalny na Śląsku trafiają dwie największe grupy klientów. Pracownicy stojący przed nowym wyzwaniem w postaci zmiany stanowiska pracy lub zaangażowania w międzynarodowy projekt. Muszą także zmieniać miejsca, więc muszą przenieść swoje umiejętności językowe na wyższy poziom.

Druga grupa to osoby, które znają już język angielski na wymaganym poziomie, ale ponieważ nie używają go tak często w pracy, potrzebują nauki, aby go utrzymać lub doskonalić swoje umiejętności. Kursy firmowe mają dwie zalety. Z jednej strony pracodawca często partycypuje w nich finansowo, a z drugiej strony nauczanie odbywa się najczęściej tzw. „w pracy”. Dzięki temu klient również zyskuje na czasie.

Zdarza się nam, że kursant kończy kurs na kursie firmowym w zupełnie znikomym odsetku przypadków. Jeśli jednak zaistnieje sytuacja, w której uczeń nie będzie mógł uczęszczać na zajęcia z powodu dużego nakładu pracy, automatycznie oferujemy możliwość lekcji indywidualnych lub nauczania online za pomocą platform Skype lub Webex.

Nauka zdalna / mobilna zamiast nauczyciela

Korygowanie błędów i wymowy, możliwość zadawania pytań, ale także usłyszenie pochwały, że potrafimy posługiwać się językiem obcym, najlepiej otworzy drogę do doskonalenia angielskiego uczniom. Ale ponieważ większość z nas nie porusza się w środowisku obcojęzycznym, nie możemy polegać tylko na nauczaniu z wykładowcą. Każdy, kto chce dobrze nauczyć się języka obcego, potrzebuje innych bodźców. Słuchanie radia, oglądanie filmów w języku angielskim i czytanie gazet lub książek w języku obcym to najlepszy sposób na skuteczne doskonalenie się i naturalną naukę języka obcego.

Jedną z opcji jest aplikacja mobilna, dzięki której uczeń codziennie słyszy język. Zaletą takiej „mobilnej nauki” jest to, że pozwala ona na systematyczne ćwiczenie słówek, zabawnie, ale co najważniejsze zawsze i wszędzie. Zazwyczaj rekomendujemy aplikacje w naszej szkole językowej zarówno studentom, jak i wykładowcom, aby urozmaicić ich nauczanie. Oczywiście są studenci, którzy dzięki aplikacjom uczą się języka, ale są oni raczej w mniejszości.

Na rynku są ich dziesiątki. Jednak ich jakość jest zmienna. W szkole językowej Lektor Personalny postawili na przykład na indywidualne lekcje języka angielskiego. Polecam gramatykę angielską w użyciu. Aplikacja zawiera przegląd gramatyki. Tutaj wyjaśnione są podstawowe zjawiska, które uzupełniane są ćwiczeniami.

Oceń Nas

Autor: Beata Borek