Uczelnie w Wielkiej Brytanii zajmują pierwsze miejsca we wszystkich rankingach najlepszych uczelni na świecie. Szlachetność, mądrość, zwięzłość, inteligencja, dobre maniery – wszystko to jest nieodłączne od Brytyjczyków, dlatego kilka wieków temu zasłużyli na honor i szacunek wszystkich bez wyjątku krajów. Brytyjskie uczelnie słyną z najwyższej jakości edukacji, która uważana jest za jedną z najbardziej prestiżowych na świecie, dlatego tutaj jest najbardziej godna studiowania.

Prywatne lekcje języka angielskiego:

Lektor Personalny

Dane kontaktowe:
mgr Patryk Pallach
biuro@lektorpersonalny.pl
Tel: 792-874-363
www: https://www.lektorpersonalny.pl/kontakt-3/

Aktualnie nasi korepetytorzy działają na terenie miast: Gliwice (Szobiszowice , Szałsza , Czekanów , Żerniki , Obrońców Pokoju , Niepaszyce , Ostropa , Wójtowa Wieś , Trynek , Ligota , Maciejów , Makoszowy), Sośnicowice, Knurów, Ruda Śląska, Katowice , Chorzów, Zabrze, Bytom, Tarnowskie Góry, Pyskowice, Wieszowa, Zbrosławice, Wielowieś, Tworóg, Toszek, Zawadzkie, Krupski Młyn oraz okolice. Jeżeli region w którym Państwo mieszkają znajduje się blisko wskazanej mapy, proszę zadzwonić, spróbujemy pomóc. Nauczamy także ONLINE !

System edukacji

Studia w Wielkiej Brytanii zaczynają się wcześnie. Trzyletnie dzieci trafiają do przedszkola, które jest odpowiednikiem naszego przedszkola, ale znaczna część czasu poświęcona jest na edukację i rozwój. Od 5 roku życia dzieci chodzą do dwuletniej szkoły przygotowawczej do klas podstawowych – szkoła przygotowawcza), od 7 do 11 lat – do szkoły podstawowej (podstawowej, podstawowej lub przygotowawczej). Od 11 roku życia rozpoczynają szkołę średnią, w której dzieci uczą się do 16 roku życia i w efekcie przystępują do matury na świadectwo dojrzałości – GCSE. Ten certyfikat wystarcza do podjęcia samozatrudnienia, ale nie daje prawa wstępu na uczelnie wyższe.

I wreszcie – ostatnie dwie klasy przygotowujące do wejścia na studia: A-Level. W tym czasie uczniowie już zdecydowali, dokąd wejdą i wybiorą 3-5 przedmiotów, których intensywnie uczą się przez dwa lata. Egzaminy końcowe A-level są również uważane za egzaminy wstępne na uniwersytet. Wymagania dotyczące ocen zależą od prestiżu uczelni i konkursu. Na przykład, aby dostać się do Cambridge, wszystkie przedmioty muszą zostać zaliczone z maksymalną liczbą punktów. Szkolnictwo wyższe w Wielkiej Brytanii, podobnie jak w większości krajów świata, dzieli się na studia licencjackie (3-4 lata) i studia magisterskie (1-2 lata).

Szkolnictwo średnie dla obywateli Wielkiej Brytanii jest obowiązkowe i bezpłatne. Studia maturalne i uniwersyteckie są odpłatne, zarówno dla obywateli, jak i obcokrajowców.

Szkoły w Wielkiej Brytanii

Wybór szkoły w Wielkiej Brytanii jest traktowany z dużą odpowiedzialnością, często z myślą o przyszłym zawodzie, ponieważ jest wiele specjalizacji nawet na poziomie szkoły średniej, a im wcześniej zaczniesz, tym większe prawdopodobieństwo wejścia do zawodu prestiżowego . Uniwersytet.

Przede wszystkim szkoły dzielą się na publiczne i prywatne, wyróżnia się także szkoły z internatem na prywatne. Poziom nauczania w kraju jest bardzo wysoki, przez co szkoła państwowa ustępuje prywatnej jedynie pod względem wyposażenia technicznego. Również w szkołach prywatnych jest mniej uczniów w klasie, a nauczyciele mają więcej możliwości poświęcenia każdemu indywidualnej uwagi. W internatach dzieci mieszkają na terenie szkoły pod opieką wychowawców (minimalny okres nauki to 1 rok), są oddzielne internaty dla chłopców i dziewcząt. Wiele szkół prywatnych i z internatem ma powiązania z wiodącymi uniwersytetami w kraju i celowo przygotowuje się do przyjęcia.

Brytyjski system edukacyjny powstał wiele wieków temu i nadal jest uważany za jeden z najlepszych, jest z powodzeniem przyjmowany przez inne kraje.

W Wielkiej Brytanii istnieje wiele szkół specjalnych. Na przykład gramatyka ze skłonnością do wiedzy akademickiej. Przygotowuje przyszłych nauczycieli i badaczy. Istnieją szkoły stosowane – dla tych, którzy zamierzają opanować specjalizację zawodową.

Wszystkie szkolenia prowadzone są w języku angielskim, w Wielkiej Brytanii nie ma szkół języka rosyjskiego dla obcokrajowców. Do przyjęcia potrzebny jest certyfikat z ocenami ze szkoły rosyjskiej oraz certyfikat potwierdzający znajomość języka angielskiego (TOEFL lub IELTS).

Dla zagranicznych studentów, którzy zamierzają dostać się na brytyjskie uniwersytety, istnieją międzynarodowe kolegia – International Colleges, do których przyjmowani są wyłącznie studenci zagraniczni w wieku 14-18 lat, gdzie rekompensują brytyjski program liceum i przygotowują się do przyjęcia. Z reguły po studiach nie ma problemów z przyjęciem.

Koszt edukacji w brytyjskiej publicznej szkole podstawowej dla uczniów z zagranicy wynosi od 5000 funtów rocznie, w szkołach prywatnych, a jeszcze bardziej w internatach jest droższy: od 7 tysięcy funtów rocznie. Program A-Level kosztuje od 10 000 GBP za kurs. Ceny na stronie dotyczą listopada 2018 r.

Ostatni etap szkolny to specjalne przygotowanie do uczelni, które trwa 2 lata po maturze (dla osób, które nie odbyły przygotowania zawodowego). Młodzi ludzie znów mają prawo do wyboru około pięciu przedmiotów, które odpowiadają ich dalszej specjalizacji na uczelni. Po tym szkoleniu drzwi najlepszych uniwersytetów w kraju otwierają się dla uczniów.

Wyższa edukacja

Brytyjskie Ministerstwo Edukacji daje kandydatom wybór: uniwersytetu, instytutu technicznego lub college’u.

Kolegia szkolnictwa wyższego oferują tytuł licencjata. Na ogół są to kursy zawodowe, po których młodzi ludzie stają się specjalistami w określonej dziedzinie. Wadą takiej edukacji jest to, że studenci, którzy ukończyli studia na uczelni, nie mają możliwości wstąpienia do magistratu, szkoły wyższej i MBA.

Instytuty techniczne są cenne dla tych, którzy wybrali dla siebie jakąkolwiek wąską specjalizację, ponieważ lepiej jest od razu studiować na wyspecjalizowanym uniwersytecie. Na zwykłych uczelniach studenci przez dwa lata studiują przedmioty ogólne, a w kolejnych latach przedmioty specjalistyczne. Ponadto brytyjscy studenci mają możliwość uczęszczania na wykłady i seminaria z innych wydziałów, aby następnie zdać egzamin i uzyskać podwójny dyplom. Najlepsze brytyjskie uniwersytety to słynne Cambridge i Oxford.

Studiują na brytyjskich uczelniach tradycyjnie przez 4-5 lat, na niektórych kierunkach, np. medycynie i architekturze – do 7 lat.

Szkolnictwo wyższe jest opłacane zarówno dla obywateli, jak i cudzoziemców. Studenci będący obywatelami danego kraju mogą studiować na zadłużeniu, które zaczynają spłacać dopiero po uzyskaniu dyplomu i uzyskaniu pracy z minimalną pensją 21 000 funtów rocznie. Jeśli tak się nie stanie, nie ma potrzeby spłacania długu. Ostatnio coraz więcej posłów skłania się do podnoszenia kosztów edukacji. Takie inicjatywy są niepopularne wśród studentów.

Cała szkolnictwo wyższe w Wielkiej Brytanii jest płatne – zarówno dla mieszkańców, jak i studentów z zagranicy.

Koszt szkolnictwa wyższego w Wielkiej Brytanii dla studentów zagranicznych jest wyższy niż dla obywateli krajowych. W szczególności rok studiów w Oksfordzie będzie kosztował od 15 000 do 23 000 rocznie, w zależności od wybranego kierunku, plus opłata w wysokości około 7 000 funtów. Świadczenia oferowane są tylko tym, którzy wcześniej uczyli się w brytyjskiej szkole, istnieje również możliwość wygrania stypendium.

Oceń Nas

Autor: Beata Borek