W ostatnich latach, w obliczu pandemii Koronawirusa, wiele dzieci, młodzieży i dorosłych nie miało możliwości uczęszczania do szkół i uczelni. Rządy na całym świecie zdecydowały się na zamknięcie placówek edukacyjnych, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa. W tym trudnym czasie, korepetycje online stały się kluczowym narzędziem w utrzymaniu ciągłości procesu edukacyjnego.

Technologia w służbie lekcji online

Zdalne lekcje stały się bardziej angażujące dzięki technologii wideokonferencji HD, umożliwiającej interakcje twarzą w twarz. Jednak wyzwanie stanowiły sesje wykorzystujące tablicę podczas wideokonferencji. Na szczęście, dostępnych jest wiele internetowych aplikacji tablicowych. Korepetytorzy, korzystając z tych aplikacji, mogą pomagać w zadawaniu pytań i oferować szczegółowe wyjaśnienia na interaktywnych, powiększalnych tablicach, które można udostępniać w czasie rzeczywistym. Te intuicyjne narzędzia umożliwiają łatwe rysowanie i współpracę.

Sesje korepetytorskie przekraczają standardowy format pytań i odpowiedzi, oferując szczegółową analizę każdego tematu. Korepetytorzy, nauczyciele i uczniowie wspólnie pracują na tablicach, komunikując się za pośrednictwem czatu i dźwięku, wykorzystując narzędzia do wideokonferencji, takie jak Zoom, Skype, Facetime, Google Hangouts czy Google Meet. Do efektywnego nauczania online niezbędne są pewne narzędzia. Kluczowe są dobry komputer i szybkie połączenie internetowe. Aby w pełni wykorzystać możliwości internetowych aplikacji tablicowych, takich jak BitPaper, AWW czy Miro, niezbędny jest tablet do rysowania. Jest on szczególnie przydatny do tworzenia wykresów, diagramów i równań na wspólnej tablicy.

Jeśli jesteś zainteresowana/y korepetycjami online z wykorzystaniem nowoczesnej technologii w profesjonalnej prywatnej szkole, zapraszamy do zapoznania się z ofertą Firmy Smartminds : https://smartminds.pl/cennik/

W przeszłości ograniczenie do korzystania wyłącznie z klawiatury i myszy utrudniało realizację niektórych zadań, takich jak tworzenie notatek matematycznych. Użycie tabletu do rysowania w połączeniu z komputerem znacząco poprawia jakość nauczania online, oferując kompleksowe rozwiązanie do nauczania i uczenia się zarówno w formie osobistej, hybrydowej, jak i zdalnej. Te narzędzia umożliwiają nauczycielom i uczniom płynną współpracę i interakcję z różnych lokalizacji, na wielu urządzeniach, w czasie rzeczywistym.

Tablety graficzne w korepetycjach on-line

Nauczanie online niesie ze sobą wyzwania i możliwości, a kluczem do sukcesu jest wykorzystanie odpowiednich narzędzi. Zdecydowanie polecamy użycie tabletu graficznego, aby nadać profesjonalny charakter sesjom online. Dzięki tabletowi graficznemu pismo na tablicach interaktywnych wygląda naturalnie i estetycznie, w przeciwieństwie do nieco nieporęcznego pisania myszką.

Tablet graficzny pozwala także na ulepszenie metod nauczania poprzez połączenie pisania odręcznego z istniejącymi narzędziami. Na przykład, można obrysować diagramy Venna przy użyciu narzędzia do rysowania kół, a następnie dodać szczegóły przy pomocy pióra cyfrowego. W nauczaniu matematyki, na przykład, można łatwo narysować funkcję, a potem ręcznie dodać styczną lub naszkicować pochodną.

Chociaż istnieje wiele sposobów na stworzenie profesjonalnie wyglądającej zawartości na tablicy, pisanie ręczne często okazuje się najszybszą i najbardziej efektywną metodą, zwłaszcza przy częstym prowadzeniu korepetycji online. Jest to inwestycja, która z pewnością się opłaci.

Opisy tabletów graficznych do e-korepetycji

Wacom Digital Drawing Tablet with Screen

Wacom Digital Drawing Tablet with Screen
Wacom Digital Drawing Tablet with Screen

Ten cyfrowy pióro jest idealnym narzędziem dla nauczyciela z artystycznym zacięciem. Dołączony do niego tablet do pisania umożliwia łatwe edytowanie rysunków oraz prowadzenie uczniów przez proces doskonalenia ich umiejętności. Jego średni rozmiar sprawia, że jest wystarczająco przenośny, aby z łatwością zabierać go do klasy i z powrotem do domu. Pióro bez baterii jest doskonałe do nauczania online, znacząco podnosząc poziom zręczności i precyzji w pracy.

Tablet jest stosunkowo łatwy w konfiguracji, a problemy z łącznością są łatwe do uniknięcia. Zalecamy przestrzeganie dołączonych instrukcji. Dzięki temu urządzeniu nauczyciele mogą wzbogacić swoje zajęcia online, oferując bardziej interaktywne i angażujące doświadczenie edukacyjne zarówno dla siebie, jak i dla swoich uczniów.

Tablet graficzny Wacom Intuos

Tablet do rysowania grafiki Wacom Intuos
Tablet do rysowania grafiki Wacom Intuos

Ta tabela posiada różnorodne poziomy czułości na nacisk, co pozwala na precyzyjne i naturalne pisanie, niczym na cyfrowym arkuszu papieru. Po prostu podłącz ją do komputera i zacznij korzystać. Jest to idealne narzędzie do nauczania matematyki, zwłaszcza przy pracy z liniami liczbowymi. Uczniowie z pewnością będą bardziej zaangażowani i skupieni, gdy będą mieli możliwość używania pióra. Dodatkowo, tablet ten jest świetnym narzędziem do zarządzania klasą i utrzymania porządku podczas lekcji.

W przypadku niektórych urządzeń może być konieczne użycie adaptera wejściowego USB-C. Na szczęście, takie adaptery są łatwo dostępne i można je nabyć bezpośrednio od producentów. Co więcej, ten tablet jest wyjątkowo atrakcyjny dla nauczycieli dbających o budżet, z ceną w okolicach zaledwie 70 dolarów. Jego przystępna cena w połączeniu z funkcjonalnością sprawiają, że jest to idealny wybór dla edukatorów.

Jednak warto zauważyć, że tablet ten nie posiada wbudowanego ekranu. Mimo to, jego wysoka wrażliwość na nacisk zapewnia doskonałą jakość pracy, umożliwiając tworzenie szczegółowych i precyzyjnych rysunków oraz notatek. To sprawia, że jest to cenne narzędzie dla każdego nauczyciela chcącego wzbogacić swoje metody nauczania i interakcji z uczniami.

HUION Kamvas 12 Graphics Drawing Tablet

HUION Kamvas 12 Graphics Drawing Tablet
HUION Kamvas 12 Graphics Drawing Tablet

Ten tablet wyposażony jest w ogromny ekran dotykowy, co czyni go wyjątkowo przydatnym narzędziem do nauczania online. Jego programowalne przyciski pozwalają na łatwe i szybkie przełączanie się między różnymi aplikacjami, co minimalizuje zakłócenia podczas zajęć. Dzięki temu nauczyciele mogą płynnie przechodzić od jednej aplikacji do drugiej, utrzymując ciągłość i skupienie podczas lekcji.

Tablet graficzny jest również idealny do tworzenia i prezentowania materiałów wideo online. Jego cyfrowa powierzchnia zastępuje tradycyjne podkładki do pisania, oferując piękny, interaktywny ekran, który z pewnością zainteresuje dzieci.

Aktywna powierzchnia ekranu jest doskonała do angażowania uczniów i zwiększania efektywności procesu nauczania. Konfigurowalne przyciski są łatwe w obsłudze nawet dla małych dzieci, ucząc je, jak kontrolować i wykorzystywać technologię. Możliwość tworzenia animacji na tablecie może również przyciągnąć uwagę uczniów na wiele godzin, zachęcając ich do nauki poprzez zabawę i interakcję.

Jednakże, warto zauważyć, że obecność wielu programowalnych przycisków skrótu może być początkowo przytłaczająca dla uczniów. Mogą oni być skłonni do eksperymentowania z wszystkimi przyciskami, co może odwracać ich uwagę. Dlatego ważne jest przeprowadzenie wstępnego szkolenia na temat korzystania z tych narzędzi, aby zwiększyć efektywność wykorzystania tego cyfrowego urządzenia w klasie. Nauczyciele mogą zorganizować krótkie sesje wprowadzające, aby pokazać uczniom, jak najlepiej wykorzystać możliwości tabletu, co z pewnością przyczyni się do lepszego zaangażowania w proces nauczania.

XP-PEN Deco 03 Tablet graficzny

XP-PEN Deco 03 Tablet do rysowania
XP-PEN Deco 03 Tablet do rysowania

Tablet do rysowania Deco 03 od XP-PEN to więcej niż tylko narzędzie – to brama do świata zwiększonej kreatywności. Z przestronnym obszarem aktywnym o wymiarach 10 × 5,62 cala, ten tablet zapewnia studentom obszerną przestrzeń do tworzenia unikalnych dzieł sztuki. Jego bezprzewodowy rysik, wyposażony w imponujący poziom czułości na nacisk wynoszący 8192, umożliwia użytkownikom osiągnięcie niezwykłej precyzji w każdym pociągnięciu.

Deco 03 jest idealny dla szerokiego zakresu zastosowań – od szkicowania, przez edycję graficzną, aż po zaawansowane projekty projektowe. Jego wydajność jest bez zarzutu, co pozwala użytkownikom zanurzyć się w świecie cyfrowego kunsztu, odkrywając przy tym nowe poziomy pewności siebie i talentu. Dzięki temu tabletowi, studenci mogą eksplorować różnorodne techniki i style, rozwijając swoje umiejętności artystyczne i kreatywne.

Dodatkowo, Deco 03 oferuje intuicyjne i przyjazne środowisko pracy. Jego ergonomiczny design i lekka konstrukcja sprawiają, że jest wygodny w użyciu nawet przez długie godziny. Tablet ten jest również wyposażony w szereg programowalnych przycisków skrótów, które można dostosować do indywidualnych potrzeb użytkownika, co jeszcze bardziej ułatwia i przyspiesza pracę.

W połączeniu z odpowiednim oprogramowaniem, Deco 03 XP-PEN staje się potężnym narzędziem, które może zainspirować i wzmocnić kreatywne zdolności każdego studenta. Jest to idealny wybór dla szkół i nauczycieli, którzy chcą zaoferować swoim uczniom nowoczesne, wszechstronne narzędzie do nauki i tworzenia sztuki w cyfrowym świecie.

Tablet graficzny VEIKK A30 V2

Tablet rysunkowy VEIKK A30 V2
Tablet rysunkowy VEIKK A30 V2

Jeśli jesteś nauczycielem specjalizującym się w projektowaniu graficznym, ten tablet jest absolutnie niezbędny. Jego tryb gumki jest niezwykle intuicyjny i przydatny przy korygowaniu drobnych błędów, co czyni go solidnym wyborem dla nauczycieli na poziomie szkoły średniej. Dzięki temu tabletowi możesz łatwo demonstrować uczniom, jak poprawić jakość ich prac w czasie rzeczywistym, co jest kluczowe w edukacji graficznej.

Tablet ten charakteryzuje się trwałą konstrukcją, która sprawdza się w różnych formach nauczania, zarówno w klasie, jak i podczas zajęć online. Jego wytrzymałość i niezawodność są szczególnie ważne w dynamicznym środowisku edukacyjnym, gdzie sprzęt jest często intensywnie wykorzystywany.

Jeśli chodzi o nauczanie rysowania naturalnych linii i kształtów, ten tablet jest po prostu fantastyczny. Już po pierwszych próbach rysowania na nim zrozumiesz, dlaczego jest to narzędzie, którego nie można przegapić w żadnej szkole graficznej. Jego czułość na nacisk i precyzja pozwalają na tworzenie płynnych, naturalnie wyglądających linii, co jest kluczowe w nauczaniu technik rysunkowych.

Jedynym „oszustwem”, jak można by to nazwać, jest to, że możesz szybko uzależnić się od korzystania z tego pięknego urządzenia! Jego wygoda, funkcjonalność i możliwości twórcze sprawiają, że staje się on nieodłącznym elementem procesu nauczania, inspirując zarówno nauczycieli, jak i uczniów do eksplorowania nowych możliwości w dziedzinie projektowania graficznego.

Ultrathinowy tablet graficzny XP-Pen G430S

Ultrathinowy tablet graficzny XP-Pen G430S
Ultrathinowy tablet graficzny XP-Pen G430S

Teksturowana powierzchnia tego tabletu jest matowa, co zapewnia gładkość z odpowiednią przyczepnością, idealną do prowadzenia korepetycji. Dzięki tej cechom, pisanie i rysowanie na tablecie jest komfortowe i naturalne, co jest szczególnie ważne podczas długich sesji edukacyjnych. Możliwość wyboru poziomów nacisku pióra dodatkowo zwiększa precyzję i jakość wykonania, co jest kluczowe w nauczaniu szczegółowych koncepcji i technik.

Duża powierzchnia robocza tabletu sprawia, że jest on idealny do nauczania i prezentowania diagramów uczniom. Jest to szczególnie przydatne w przedmiotach wymagających wizualizacji skomplikowanych koncepcji, takich jak matematyka, nauki przyrodnicze czy sztuka. Dla nauczycieli dbających o środowisko, tablet ten stanowi doskonałą alternatywę dla tradycyjnego papieru, umożliwiając prowadzenie zajęć w sposób bardziej zrównoważony.

Tablet ten jest również idealny do zastosowań w nauczaniu online, gdzie cyfrowy atrament na tablicy może wzbogacić interakcje i uczynić zajęcia bardziej angażującymi. Twój biurko może stać się centrum aktywności, gdzie uczniowie mogą gromadzić się wirtualnie, aby prezentować swoje prace i umiejętności. Z tym tabletem trudno o pomyłkę!

Jedynym ograniczeniem tego modelu jest brak łączności bezprzewodowej, co oznacza konieczność podłączenia go do komputera. Jednak patrząc na to z pozytywnej strony, połączenie przewodowe zapewnia stabilność i niezawodność działania, eliminując problemy z opóźnieniami pióra czy innymi kwestiami związanymi z łącznością bezprzewodową. Dzięki temu możesz liczyć na płynne i bezproblemowe doświadczenie podczas każdej sesji nauczania.

Słowem podsumowania

W odróżnieniu od wielu innych modeli, cyfrowy tablet Wacom wyróżnia się dużym ekranem, który z pewnością przyciągnie uwagę i zaangażowanie uczniów. Jego wykorzystanie do prezentacji filmów lub zdjęć, a także do ich bezpośredniej edycji za pomocą dołączonego pióra, jest niezwykle wygodne. Tablet ten jest również łatwy w transporcie, dzięki swoim idealnym wymiarom – nie jest ani za duży, ani za mały. To nasz topowy wybór dla nauczycieli.

Dla tych, którzy preferują tablet z przyciskami, polecamy model HUION Kamvas 12. Jego przyciski są szczególnie pomocne dla uczniów z trudnościami w nauce, umożliwiając łatwe przełączanie się między aplikacjami. Ten tablet może być postrzegany przez uczniów jako rodzaj dużego Gameboya, co dodatkowo zwiększa ich zainteresowanie. Jego żywe kolory i grafika czynią go atrakcyjnym wyborem, zwłaszcza dla nauczycieli szkół podstawowych.

Naszą ostatnią rekomendacją jest Wacom, tablet do rysowania grafiki. Posiada on 4096 poziomów czułości ciśnienia i jest większą wersją pozostałych dwóch tabletów z naszej listy. W zestawie znajduje się również długopis oraz oprogramowanie, w tym Clip Studio Paint Pro 2. Dodatkowo, można wypróbować Corel Painter Essentials 8 przez trzy miesiące.

Wybór najlepszego tabletu zależy od indywidualnych potrzeb każdego nauczyciela. Zalecamy sporządzenie listy swoich wymagań, aby sprawdzić, który tablet najlepiej odpowiada Twoim oczekiwaniom. Każdy z tabletów z naszej listy będzie doskonałym uzupełnieniem każdej technologicznie zaawansowanej klasy. Wybierz swój model i zacznij cieszyć się nowymi możliwościami już dziś. Ty i Twoi uczniowie z pewnością pokochacie nową technologię!

Oceń Nas

Autor: Beata Borek