Specjaliści HR twierdzą, że absolwenci finansów i rachunkowości Zabrze szukają pracy w działach finansowych niektórych firm, to miraż dobrego wynagrodzenia w bankach, towarzystwach ubezpieczeniowych czy na giełdzie zadecydował że większość młodych ludzi na wybrało tą specjalizację.

Pracodawcy twierdzą, że młodzi ludzie o specjalizacjach księgowych, finansowych itp. powinni być bardziej zdeterminowani podczas poszukiwania pracy, a nie tylko składać CV i czekać na kontakt od przyszłego pracodawcy.

Biuro Rachunkowe ATU Lilla Król

Wolności 191
41-800 Zabrze
NIP: 6481256896

email: lilla_krol@op.pl , https://www.biuro-rachunkowe.e-zabrze.pl/

Udział w targach pracy, kontaktowanie się z menedżerami kadr w bankach lub szukanie alternatywy, dzięki której mogliby kontynuować naukę, może być opcją dla absolwentów finansów bankowych, biur rachunkowych, usług księgowych. W ten sposób młody człowiek poznaje aktualnych rynek pracy.

Absolwent studiów finanse i rachunkowość Zabrze może zwiększyć swoje szanse na zatrudnienie, jeśli zdobył pewne doświadczenie podczas studiów uniwersyteckich, pracując w niepełnym wymiarze godzin lub w weekendy. Pracodawcy mogą zatem zidentyfikować pewne umiejętności zawodowe, które zaczęły się rozwijać i które stanowią zaletę w zatrudnianiu niedoświadczonych kandydatów.

Jeśli nie mogą znaleźć pracy, absolwenci szkół wyższych muszą inwestować więcej w swoją edukację, aby ich życiorysy mogły uczynić ich bardziej konkurencyjnymi na rynku pracy po kryzysie.

Zachęcam absolwentów finansów do podjęcia studiów magisterskich na zewnętrznej uczelni i nie bój się, jak sfinansujesz naukę – po prostu aplikuj, a potem szukaj funduszy, bo są możliwości – stypendia przyznawane przez organizacje pozarządowe uniwersytety czy firmy.

Specjaliści radzą absolwentom finansów i rachunkowości Zabrze, aby bardzo dobrze zdecydowali, czy jest to dziedzina, w której chcą budować karierę, tak aby w ostatnich latach maturzyści wybierali wydział na podstawie wynagrodzenia. które mógł dostać później. Każdy absolwent uczelni finansowej musi oczywiście perfekcyjnie znać język angielski w biznesie.

Absolwenci uczelni finansowych z reguły znajdują pracę dzięki zapowiedziom firm na wydziałach lub dzięki kontaktom, które nawiązali podczas praktyki. Desorpcja w bankach znacznie spadła w ciągu ostatniego roku, absolwenci finansów-banków mogą pracować w innych sektorach działalności banków nie tylko w finansach i rachunkowości.

Pracownicy banku należą do najlepiej opłacanych pracowników w gospodarce, w marcu średnia pensja w tym sektorze przekracza 950 euro, wynika z danych Narodowego Instytutu Statystyki. Zgodnie z danymi dostarczonymi przez firmy rekrutacyjne, w przypadku stanowiska podstawowego w banku, pensja absolwenta wynosi od 250 do 500 euro netto i może sięgać 1000 euro netto w przypadku doświadczonego specjalisty w wieku od jednego do pięciu lat.

Oczekiwania płacowe absolwentów są nieco nierealistyczne, ponieważ z reguły nie mają doświadczenia i żądają określonej wartości wynagrodzenia tylko dlatego, że uzyskali tytuł licencjata na prestiżowej uczelni.

Dyplom z rachunkowości może przekształcić przyjemność pracy z liczbami w wartościowe wartości niematerialne i prawne, które są potrzebne w każdej dziedzinie biznesu. Księgowi to specjaliści od matematyki, które wspierają firmy z sektora prywatnego lub publicznego w zarządzaniu swoimi pieniędzmi, śledzeniu wpływów i wypływów środków finansowych oraz sporządzaniu niezbędnych raportów dla różnych kategorii użytkowników. Ważne aby osoba zajmująca się księgowością biegle znała język angielski. Mamy czasy w których znajomość angielskiego stała się niezbędna.

Rachunkowość jest często określana jako język specyficzny dla biznesu, jest istotnym aspektem środowiska biznesowego na całym świecie – zaczynając od zabezpieczenia finansowania nowej firmy, a następnie pomagając firmie w przygotowaniu dokładnych i dokładnych raportów na temat zysków i działalności oraz dostarczaniu informacje o tym, jak zarządzać kosztami, podatkami i opłatami na rzecz państwa. Księgowość jest również kluczowym elementem wspierania organizacji rządowych i non-profit w dostarczaniu określonych towarów i usług.

W rachunkowości Zabrze studenci nie są narażeni na nieskończenie powtarzalne obliczenia, teorie czy ćwiczenia zapamiętywania, uczą się skupiać na rozwijaniu profesjonalnego rozumowania, które pomoże im rozwinąć cenne umiejętności praktyczne. Aby studiować rachunkowość, studenci muszą lubić doceniać wielkość wartości i pieniędzy, ale równie ważne są umiejętności spójnego komunikowania się z osobami zainteresowanymi posiadaną wiedzą i informacjami: akcjonariuszami, inwestorami, bankami, państwem, osobami trzecimi itp. Studenci nie potrzebują wcześniejszych studiów z zakresu rachunkowości, bo studiując, jak w każdym innym zawodzie, na rachunkowości, nie spóźnią się z wyzwaniami. Ale ciężka praca i wytrwałość zawsze zostaną dobrze wynagrodzone, zarówno finansowo,

Dyplom z zakresu rachunkowości stwarza warunki wstępne dla studentów do pracy w firmie księgowej, biurze rachunkowym, biurze podatkowym lub biurze audytorskim, szkoląc ich w komunikacji z ludźmi biznesu i klientami, którzy potrzebują porady w zakresie zarządzania pieniędzmi.

I jedna ważna rzecz:

Dyplom z rachunkowości daje im szansę na otwarcie własnego biura rachunkowego!

Oceń Nas

Autor: Beata Borek